Balkoni

Balkoni un terases tiek veidotas no īpašiem arhitektoniskiem elementiem, kas ir balstīti uz ēkas konstrukcijām, pārseguma šāļiem vai ārējām balsta kolonnām. Lai izvairītos no aukstuma tiltiem, siltumizolācija atrodas starp balkonu un iekšējo grīdas plātni. Saliekamie dzelzsbetona balkoni tiek ražoti finiera vai metāla veidņos un  iespējams izgatavot dažādas formas balkona elementus, saskaņā ar būvprojektu. Balkoni var tikt veidoti daļējā vai pilnīgā ēkas padziļinājumā, daļēji vai pilnīgi vērsti uz āru. Balkonu formai un izmēram ir nozīmīgs arhitektonisks raksturs.

Balkona elementam vissvarīgākais ir balsta detaļas, tās jāizvēlas atbilstoši piepūlēm, ilgmūžībai un izvērtējot iespējamos aukstuma tiltus. Visbiežāk tiek paredzētas speciālas ieliekamas termodetaļas vai nerūsējošā tērauda balsta detaļas ar atsaitēm.  Izplatītākais un vienkāršākais risinājums ir balkonu balstīšana uz kolonnām.

Balkonos var paredzēt detaļas margu stiprināšanai un ūdens drenāžai, kuras attiecīgi tiek iestrādātas elementā ražošanas procesā.

Var tik izgatavotas dažāda veida balkonu staigājamās virsmas. Tās var būt vienslīpu, kas ir visvienkāršākais risinājums. Virsma var tiks veidota  ar vairākiem slīpumiem un gropi, kas izvietota pa perimetru, lietus ūdens novadīšanai, kas ir sarežģītāks, bet modernāks un efektīvāks risinājums. Balkona elementa var izveidot pretslīdes virsmu, kas tiek veidota, izmantojot matricu un panākot dažāda zīmējuma reljefa virsmu.

Balkoni un terases tiek veidotas no īpašiem arhitektoniskiem elementiem, kas ir balstīti uz ēkas konstrukcijām, pārseguma šāļiem vai ārējām balsta kolonnām. Lai izvairītos no aukstuma tiltiem, siltumizolācija atrodas starp balkonu un iekšējo grīdas plātni.

 Balkonu izmantošanas iespējas un lietošanas funkcionalitāte var tikt koriģēta veidojot aizsargstiklu.