HCE plātnes

HCE plātnes – viens no ekonomiski izdevīgākajiem pārseguma risinājumiem, ņemot vērā  to materiāla izmantošanas efektivitāti un ilgtspējību. Ar iepriekš saspriegtām dobtajām plātnēm var nodrošināt lielus laidumus, kas sniedz iespējas elastīgai konstrukciju projektēšanai.

Consolis Latvija  iepriekš saspriegtās dobās plātnes ražo ar ekstrūzijas tehnoloģiju. Plātnes tiek izgatavotas no C40/50 un C50/60 klases betona, izmantojot saspriegtu Y186S7 garenvirziena tērauda trošu stiegrojumu. HCE plātnes tiek ražotas uz metāla veidņa ražošanas līnijām. Līnijas moduļa standarta platums 1200mm, plātne tiek izgatavota 125m garumā, un pēc betona nepieciešamās stiprības uzņemšanas tiek sazāģētā nepieciešamajos garumos, saskaņā ar  katra individuālā projekta spefikāciju. Minimālais pārseguma plātņu garuma solis ir 5mm.  Saskaņā ar projekta specifikāciju, plātņu galus iespējams zāģēt arī slīpi.

Pārseguma plātnes iespējams griezt arī garenvirzienā, ja saskaņā ar būvprojektu, pārsedzamo plakni nav iespējams nosegt ar 1,2m platām plātnēm. Projektējot pārsegumu, jāņem vērā, ka plātņu griešana garenvirzienā pieļaujama tikai noteiktās vietās. Rekomendējamās griezumu vietas apskatāmas šeit.

Pārseguma plātnēs var paredzēt atvērumus, ko ražošanas procesa ietveros, izveido jau rūpnīcā. Pieļaujamie atvēruma lielumi apskatāmi šeit. Atvērumus, kas mazāki par d100mm rekomendējam urbt būvlaukumā. Urbumi plātnē jāveic tā, lai  netiktu skartas plātnes ribas.

Consolis Latvija rūpnīcā tiek ražotas šāda veida šķērsgriezuma plātnes – HCE220, HCE265, HCE320 un HCE400. Šķērsgriezumi apskatāmi šeit.

Plātņu nosaukumā lietotais HCE –  atšifrējams kā dobā pārseguma plātne, kas ražota ekstrūzijas procesā (hollow core slab extruded), aiz apzīmējuma sekojošie cipari apzīmē šķērsgriezuma augstumu milimetros.

Dobajām pārseguma plātnēm ir iespējams nodrošināt ugunsizturību līdz REI90. Projektējot jāņem vērā, ka jo lielāka ugunsizturība, jo mazāka būs plātnes nestspēja, saskaņā ar EC2 plātnes nestspēju nesamazina ugunsizturība līdz REI30.