Pārsegumu plātnes

HCE plātnes

Consolis Latvija ražotās pārseguma plātnes tiek pielietotas visu veidu konstrukcijās – gan tērauda un dzelzsbetona karkasu sistēmās, gan arī bez karkasa risinājumos.

Pārseguma plātnes plaši izmanto visa veida būvēm, sākot no privātmājām un daudzstāvu daudzdzīvokļu mājām, līdz pat sabiedriskajām (skolas, bērnudārzi, tirdzniecības centri un citas), industriālajām (ražotnes, autostāvietas un citas) un noliktavu ēkām.

Consolis Latvija ražo dažāda augstuma dobo pārseguma plātnes HCE (200; 220; 265; 320; 400) [spied šeit], sadarbojoties Consolis grupā var tikt saražotas arī TT plātnes [spied šeit].

Katram  plātņu veidam ir savas tehniskās īpašības un priekšrocības. Pārseguma plātnes veids [spied šeit] tiek izvēlēts, ņemot vērā būvprojekta tehniskās prasības, būvniecības iespējas un pasūtītāja vēlmes.

HCE plātnes – viens no ekonomiski izdevīgākajiem pārseguma risinājumiem, ņemot vērā  to materiāla izmantošanas efektivitāti un ilgtspējību. Ar iepriekš

saspriegtām dobtajām plātnēm var nodrošināt lielus laidumus, kas sniedz iespējas elastīgai konstrukciju projektēšanai.

Consolis Latvija  iepriekš saspriegtās dobās plātnes ražo ar ekstrūzijas tehnoloģiju. Plātnes tiek izgatavotas no C40/50 un C50/60 klases betona, izmantojot saspriegtu Y186S7 garenvirziena tērauda trošu stiegrojumu. HCE plātnes tiek ražotas uz metāla veidņa ražošanas līnijām. Līnijas moduļa standarta platums 1200mm, plātne tiek izgatavota 125m garumā, un tiek sazāgēti nepieciešamajos garumos, saskaņā ar  katra individuālā projekta spefikāciju. Minimālais pārseguma plātņu garuma solis ir 5mm.  Saskaņā ar projekta specifikāciju, plātņu galus iespējams zāģēt arī slīpi.

Pārseguma plātnes var tikt grieztas arī garenvirzienā, ja projektā ir tāda nepieciešamība. Projektējot pārsegumu plātnes, jāņem vērā, ka plātņu griešana garenvirzienā pieļaujama tikai noteiktās vietās [spied šeit], netraumējot to nesošās ribas.

Pārseguma plātnēs var paredzēt atvērumus, ko ražošanas procesā izveido jau rūpnīcā. Atvērumus, kas mazāki par ∅100mm rekomendējam urbt būvlaukumā.

Dobajām pārseguma plātnēm ir iespējams nodrošināt ugunsizturību līdz REI90. Projektējot jāņem vērā, ka jo lielāka ugunsizturība, jo mazāka būs plātnes nestspēja, saskaņā ar EC2 plātnes nestspēju nesamazina ugunsizturība līdz REI30.