Sijas

Consolis Latvija tiek ražotas dažāda šķērsgriezuma sijas atkarībā no projekta tehniskajiem risinājumiem un slodzēm uz elementu (I, R, RL un RT tipa sijas).

Consolis ražotās sijas var iedalīt divos veidos: jumta un starpstāvu pārseguma sijas. R, RL un RT tipa sijas tiek izmantotas pārsegumiem vai jumtiem ar vidēji gariem laidumiem. I tipa sijas tiek izmantotas jumtiem un pārsegumiem ar lieliem laidumiem. Tiek izgatavotas arī divslīpju jumta I tipa sijas.

sijas_shematiski

Siju garumus un iepriekšējā sasprieguma spēku pielāgo katram projektam individuāli, tomēr siju maksimālo garumu ietekmē transportēšanas iespējas no rūpnīcas uz būvobjektu.

Sijas tiek veidotas gan saspriegtas, gan nesaspriegtas. Saspriegtu siju galvenā priekšrocība, salīdzinājumā ar  nesaspriegtam sijām, ir iespēja pārsegt lielākus laidumus ar mazāka šķērsgriezuma sijām.

Elementi tiek nodrošināti ar pacelšanas cilpām,  dažādiem savienojumiem paredzētām ieliekamajām detaļām, kā arī iedobumiem. Ieteicamā betona klase ir C40/50 vai C50/60. Minimālā ugunsizturības robeža ir R60.