TermoDeck

TermoDeck® – ir gaisa apkures, dzesēšanas un ventilācijas sistēma, kas izmanto dobās dzelzsbetona pārseguma plātnes siltumietilpību.

Termodeck ir aktīva sildīšanas, dzesēšanas un ventilācijas sistēma, kas integrēta dzelzsbetona konstrukcijās un patērē mazāk enerģijas nekā tradicionālas apkures un ventilēšanas sistēmas.  Mūsdienās viens no lielākajiem izaicinājumiem ir samazināt enerģijas patēriņa daudzumu, TermoDeck® nodrošina efektīvu patērētās enerģijas izmaksu samazinājumu apvienojumā ar mazāku ietekmi uz vidi, salīdzinājumā ar tradicionālajiem risinājumiem.

Kāpēc izvēlēties  TermoDeck®?

Zemas  un uzturēšanas izmaksas

  • Izmantojot TermoDeck kombinācijā ar dzelzsbetona fasādes sienām vai līdzvērtīgām konstrukcijām, parasti radiatori un mehāniskas telpu dzesēšanas iekārtas nav nepieciešamas.
  • Ja nepieciešama papildus dzesēšana, to var integrēt TermoDeck  plātnē.

Vienkāršs un vizuāli pievilcīgs

  • Līdz minimumam samazināti redzamie cauruļvadi
  • Nav nepieciešami radiatori (plašas iespējas dekoratīvai apdarei un viegli kopjamas telpas)

Augstvērtīgs komforts

  • Nekādu trokšņu un caurvēju
  • Grīda un griesti kalpo kā lieli radiatori – visā telpā vienmērīgs klimats
  • Zemāka iekštelpu temperatūra vasaras periodā

Pieplūdes gaiss tiek padots caur ēkas dzelzsbetona pārseguma dobumiem uz telpām, padarot gaisa padevi vienmērīgu, bez caurvēja un trokšņa. Gaiss cauri dobumiem plūst lēnām, tas ļauj izmantot plātni kā pasīvo siltumapmaiņas elementu, kas atdod vai absorbē siltumu no gaisa. TermoDeck sistēma izmanto griestu un grīdas plātnes kā enerģijas akumulatorus ar lielām dzesēšanas un apkures virsmām. Tā kā šīs virsmas ir salīdzinoši siltākas ziemā un vēsāks vasarā, salīdzinot ar istabas temperatūru, ir iespējams panākt vienmērīgu temperatūru vai “siltuma komfortu”.Vēss, svaigs gaiss, naktī plūstot cauri TermoDeck plātnēm atdzesē telpas vasarā, bet ziemā siltuma zudumus kompensē iepriekš sasildītais gaiss. Ja ēka ir labi izolēta un gaisa necaurlaidīga, tad izmantojot TermoDeck labās siltuma akumulēšanas īpašības, var panākt ļoti efektīvu mikroklimata kontroles risinājumu.

Vairāk informācija par Termo Deck lasi www.termodeck.com

Pasaules Dabas fonds (WWF) iesaka Termodeck® sistēmu, kā labu risinājumu energoresursu taupīšanai: